WPC terasinių lentų žaliavos savybės

WPC terasinių lentų žaliavos savybės

Kaip išsirinkti kokybiškas medžio-plastiko kompozito terasines lentas?

Klientai planuodami įsirengti terasą dažnai užduoda keletą klausimų. Kokią terasą įsirengti – medinių lentų (termo medienos, maumedžio, pušinių) ar medžio-plastiko kompozito lentų? Kaip išsirinkti kokybiškas medžio-plastiko kompozito lentas?
Daugelis vartotojų jau žino pagrindinius medžio-plastiko kompozito terasinių lentų privalumus: ilgaamžės, ekologiškos, atsparios puvimui; atsparios UV spinduliams; neturinčios pašinų, atplaišų, atsparios šalčiui, temperatūros svyravimui; paprastai ir lengvai montuojamos naudojant įprastus įrankius; atsparios vandeniui ir jo garams, druskingam ir chloruotam vandeniui, atsparios medžio kenkėjams; pilnai perdirbamos; sudėtyje neturi švino.
Tačiau klientams renkantis medžio-plastiko kompozito terasines lentas būtina atsakyti ir į kitus klausimus: kokia medžio plastiko kompozito sudėtis? Koks plastikas naudojamas gaminant medžio-plastiko kompozito lentas? Kokia gamintojo patirtis gaminant šiuos produktus? Kokia praktiškiausia tvirtinimo/montavimo sistema?
Nuo medžio-plastiko kompozito sudėties priklauso galutinio produkto išvaizda ir fizikinės savybės:

  • 50% medžio miltai / 50% plastikas. Tai optimaliausias medžio-plastiko kompozito sudėties santykis, nes galutinis produktas atrodo kaip medis, o užpildui naudojamas plastikas užtikrina patikimumą ir ilgaamžiškumą. Paprastai tokiame mišinyje naudojamas PVC (polivinilchloridas) jis yra pats geriausias išorėje naudojamas ir patikimiausias plastikas, o terasoms tai labai svarbu;
  • 60% medžio miltai / 40% plastikas. Dėl didesnio kiekio medžio galutiniame produkte, jo eksploatacinės savybės blogėja, medžiaga yra mažesnio tankio ir tokia terasinė lenta bus labiau linkusi išbrinkti ir tuo pačiu bus trapesnė. Dėl nepakankamo medžiagos tankio, reikia tankinti tvirtinimo karkasą, o tai atsiliepia į bendrą visos sistemos kainą.

Medžio-plastiko kompozito terasinei lentai gaminti turi būti naudojami plastikai, kurių dėka galutiniam produktui suteikiama forma ir atitinkamos fizikinės savybės. Terasinės lentos gaminamos ekstrūzijos būdu ir dažniausiai terasinei lentai pagaminti gali būti naudojamas polivinilchloridas (PVC) ar polietilenas (HDPE).
Medžio-plastiko terasinių lentų gamyboje naudojamų plastikų, savybės:

  • Polivinilchloridas (PVC) – terasinė lenta patvari, atspari braižymuisi, stabili, neslidi, nedegi, išlaikanti spalvą.
  • Polietilenas – terasinė lenta linkusi į dilimą ir gana slydi, montuojant reikalingas tankesnis karkasas.

Klientas rinkdamasis medžio-plastiko terasines lentas turėtų įsitikinti, kad gamintojas yra patikimas ir turi pakankamai patirties, jog galėtų užtikrinti galutinio produkto kokybę. Ilgametę patirtį turintis gamintojas garantuos stabiliai funkcionuojančią gamybos kontrolės sistemą ir galutinio produkto bandymų periodiškumą, nuolatinį bendradarbiavimą su laboratorijomis, įvertinančiomis produktų kokybę, dalyvavimą tarptautinėse asocijuotose struktūrose, vienijančiose produktų gamintojus, ir formuojančiose reikalavimus produktams.
Jei norite išsirinkti kokybiškas medžio-plastiko kompozito terasines lentas, rekomenduojame pasikonsultuoti su šios srities InoWood specialistais, tai Lietuvos gamintojai, kurie jau 20-metų užsiima kompozitų žaliavos vystymu bei perdirbimu sutelkdami dėmesį į biokompozitus-tai visiškai antrinės žaliavos perdirbtos į terasines lentas, nenupjaunant nei vieno medžio ir nenaudojant naftos išteklių.